III Bieg Niezapominajki

Dziś, 4 czerwca, w Garncarskiej Wiosce w Kamionce odbył się III Bieg Niezapominajki. Zawodnicy biegli na 2 dystansach – 3 lub 6 kilometrów. Warunki były trudne ze względu na wysoką temperaturę, ale wszyscy biegacze ukończyli trasę o własnych siłach, za co należą im się brawa. 

Już od rana w Kamionce widać było rozgrzewających się biegaczy. Nie przeszkodził im nawet upał, który panował od samego rana.

O 9 rano zaczął się pierwszy bieg, którego dystans wynosił 3 km. Wystartowało w nim 17 zawodników. Po przebiegnięciu wyznaczonej trasy na mecie pierwszy zameldował się Daniel Pisarski, tuż za nim Mariusz Kozicki a jako trzeci na mecie był Krzysztof Lewikowski. Warto dodać, że kobiety nie pozostały w tyle i pierwsza z nich, która dobiegła do mety to Edyta Dzido, tuż za nią Katarzyna Suchowiecka, zaś na trzecim miejscu żeńskim uplasowała się Agnieszka Kowalewska.

Drugi dystans, który wymagał aż dwóch okrążeń po 3 km każde zgromadził na starcie 13 zawodników. I tu od początku wyłonił się lider, który prowadził cały czas, aż do mety. Był to Mariusz Dembowski, drugą i trzecią lokatę zajęli kolejno Robert Borowski i Grzegorz Suchowiecki. Również w biegu na 6 km obowiązywała klasyfikacja żeńska i pierwszą kobietą na mecie na tym dystansie była Ewa Lisek, za nią Barbara Jeszko i Patrycja Kawałko.

Tuż po biegu i chwili odpoczynku dla zawodników odbyła się dekoracja i wręczenie nagród ufundowanych przez sponsorów.

Następnie na Placu Jarzębinowym wszyscy mogli spróbować zupy i potraw z grilla oraz zdrowych koktajli  oraz zakupić drobiazgi wykonane niezwykle ostatnio popularną techniką decoupage.

Organizatorem Biegu Niezapominajki był Nidzicki Fundusz Lokalny.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

« 1 z 4 »