UWAGA! Dołącz do nowej grupy Nidzica - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Alkohol nad wodą – apel o bezpieczeństwo w sezonie letnim


Nadchodzące wakacje to czas relaksu i wypoczynku, jednak warto pamiętać o bezpieczeństwie nad wodą. Niestety, wielu dorosłych często zapomina o zasadach ostrożności, łącząc wizyty na plaży z piciem alkoholu. Przestrogi w tej sprawie zawiera film stworzony przez Policję z Mrągowa, który ma na celu uświadomienie mieszkańcom regionalnych zagrożeń związanych z takimi zachowaniami. Istotne jest, aby w pełni rozumieć ryzyko, jakie niesie ze sobą niezastosowanie się do zasad bezpieczeństwa.

Do tragicznych wypadków, takich jak utonięcia, dochodzi najczęściej podczas sezonu letniego. To właśnie w tym okresie mobilizowane są kampanie mające na celu przestrzeganie przed łączeniem wodnych przyjemności z alkoholem. Policja zwraca uwagę, że nietrzeźwość podczas korzystania z akwenów wodnych jest jedną z głównych przyczyn takich sytuacji. Psychiczne i fizyczne skutki spożycia alkoholu, takie jak obniżenie sprawności i percepcji, mogą prowadzić do błędnych decyzji, narażając życie nie tylko pijącej osoby, ale także innych uczestników rekreacji.

Zespół Policji w Mrągowie przygotował specjalny film, który ilustruje zagrożenia związane z piciem alkoholu nad wodą. Film przedstawia mężczyznę w różnych sytuacjach, co ma na celu zwrócenie uwagi na problem i chęć zachęcenia do odpowiedzialnych zachowań. Policja podkreśla, że bezpieczeństwo w wodzie leży przede wszystkim w rękach samych użytkowników. Powinno się korzystać tylko z strzeżonych kąpielisk, dbać o bezpieczeństwo dzieci i stale monitorować oraz reagować na sytuacje mogące zagrażać zdrowiu innych.

Źródło: Policja Nidzica


Oceń: Alkohol nad wodą – apel o bezpieczeństwo w sezonie letnim

Średnia ocena:4.77 Liczba ocen:6


Zobacz Także